Křivoklátská sovička

Křivoklátská sovička
09. 05. 2018

26.4. se v Křivoklátě konala okresní soutěž čtyřčlených týmů "Křivoklátská sovička", kterou pořádají Lesy ČR.

Je to soutěž na trase v přírodě, kde děti prokazují své vědomosti, ale i dovednosti týkající se lesa. V kategorii 6.- 9. ročník zvítězil tým  žáků 8.A, který tvořili:  Kája Bílková, Nela Havlíčková, Jan Fišer a Ondra Mendel. Třetí byl náš tým sestavený z dětí ze 6.A: Naty Štefanová, Adéla Husáková, Tomáš Polák ze 6.C a Jakub Dvořák ze 7.D (v konkurenci 13 týmů ze základních škol okresu, i z gymnázia). Na zkušené byl i tým dětí z 5.C.

Děti si museli poradit s poznáváním dřevin, paroží, ryb... s rozeznáním druhů dřev našich dřevin, se znalostí značek, které při výletech přírodou potkáváme a s mnohým dalším.

Odměnou jim byly diplomy, zajímavé ceny, ale i opékání buřtů nebo doprovodný program, hry či střelba ze vzduchovky.

Všem dětem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme k dosaženým úspěchům.