Basketbalový březen

Basketbalový březen
06.04.2018

Končící zima je ve znamení basketbalových turnajů. Vše načaly ve škole populární mezitřídní turnaje, jejichž dobrá úroveň přinesla základ pro úspěšné reprezentace při okresních kolech v obou kategoriích dívek i chlapců.

Mezitřídní turnaj v basketbalu 8. a 9.tříd 14.2.: výsledky  fotky

Mezitřídní turnaj v basketbalu 6. a 7.tříd 1.3.: výsledky  

Okresní kolo děvčat, kategorie IV. (8.-9.třídy) 1.3.

Celkové vítězství se zrodilo z vyrovnaného týmu, který mohl udržovat vysoké tempo hry. Každá hráčka odvedla očekávaný výkon, který podpořily na okresní úroveň nadstandardní kvality Čechové a obou podkošových hráček. Odměnou bylo celkové vítězství, při třech výhrách a závěrečném nerozhodném výsledku. Z toho jsme se odhodlali k účasti na krajském kole. To byla konfrontace s jiným „basketbalovým světem“, z níž si holky odvezly zkušenosti.

OK děvčata IV.kat: výsledky

Okresní kolo chlapců, kategorie IV. (8.-9.třídy) 2.3.

Starší kluci se ozdobili „bronzem“, když v klíčovém semifinále nestačili na vrstevníky ze 2.ZŠ, kteří dovedli své dobré výkony k zaslouženému celkovému prvenství. Medailové umístění se přesto počítá a možnost k odvetě přijde v červnu na Olympiádě ZŠ.

OK chlapců IV.kat: výsledky

Okresní kolo chlapců, kategorie III. (6.-7.třídy) 20.3.

Tým připravovaný ve škole Petrem Zrubcem prokázal, že je v něm několik nadějných hráčů, kteří tuto hru ovládají na velmi dobré úrovni. Nejkvalitnějším zápasem se ukázalo semifinále proti ZŠ Nové Strašecí, v jehož týmu bylo několik technicky vyspělých individualit. Jejich přednosti dokázali naši kluci eliminovat herní disciplínou a výškovou převahou, k níž přidali i solidní střelbu. Ve finále proti 2.ZŠ pak využili „herního laufu“ z předchozího vítězství.

OK chlapců III.kat: výsledky 

Okresní kolo děvčat, kategorie III. (6.-7.třídy) 27.3.

V kategorii mladších dívek se sešlo sedm družstev. Naší školu reprezentovaly dva týmy dívek. Jeden tým byl složen z dívek ze šestých ročníků a druhý tým z dívek ze sedmých tříd. Obě družstva předvedly velmi dobré výkony. „Šesťačky“ sbíraly zkušenosti pro příští rok, zatímco „sedmačky“ bojovaly o medaile. To se jim povedlo a domu si odnesly medaile nejcennější – ZLATÉ. Náš nejvyrovnanější zápas se odehrál ještě ve skupině, kde na nás doslova vlítla 1. ZŠ. Než jsme se stačily rozkoukat, tak jsme prohrávaly o dva koše. Ale holky se vzpamatovaly včas a zápas dovedly do vítězného konce. Pak už byly boje celkem jednoznačné. Dívky musím pochválit. Prvenství si opravdu zasloužily.

OK děvčata IV.kat: výsledky

Na závěr POCHVALY a GRATULACE všem zainteresovaným žákům školy.

OK a KK: fotky

No a pro ty, jimž je basketbal vlastní vzkazujeme, že od pátku do neděle 8.-10.června přivítáme v naší škole opět tradiční basketbalovou návštěvu z německého Dietzenbachu.