Cykloturistický kurz 8. B a 8. A

17.10.2018 | Kategorie: Sport

„Nechtělo se mi, ale musím.“ „Já už nemůžu.“ I tyto věty jsme mohli slyšet na sportovním kurzu, který podstupují pravidelně osmáci. Na vině mohlo být i počasí, kdy teploty dopoledne nepřesáhly desítku a přes mlhu jsme s výhledy opravdu nemohli počítat. S odpoledním sluníčkem ale se nálada v týmech obou tříd opět zlepšovala.

Třídenní kurz byl rozdělen na několik částí. První den všichni vyrazili na kolech do Šlovic, kde byla naše základna v místním rekreačním středisku. Cesta byla programem na valnou část dne, tempo bylo pro většinu žáků pohodové.

Druhý den si žáci mohli zvolit mezi okruhem na kolech, či pěší turistikou po okolí. Cyklisti zvolili atraktivní trasu údolím Javornice, na cestě zpět dokonce brodili řeku Berounku. Turisté se prošli na Skryjská jezírka a zpět. I když někteří lačně pošilhávali po projíždějícím autobusu, samozřejmě došli na ubytování pěšky.

Odpolední program sestával z výběru kolektivních her, včetně bowlingu. Jen na koupání v bazénu už počasí nebylo dostatečně teplé. Večer u táboráku mnozí opekli buřty, zazpívali si a poté ještě proběhl program uvnitř střediska. Děkujeme především za kouzelnické představení. Pamatujeme si také, že 8. B byla pozvána na další představení do 8. A, které se má uskutečnit před Vánoci.

Cesta zpět proběhla opět z mlhy do sluníčka. Někteří si sáhli na dno sil, ale vytrvali a cestu dokončili. Všichni se vrátili v pořádku a ani karamboly neměly vážných důsledků.